







































Marttilantie 3,
60100 Seinäjoki
2h,k,khh,takkah.,työhuone,psh,s
199 000 €
(2084 €/m²)
Tervetuloa tutustumaan tähän tilavaan rivitaloasuntoon, joka sijaitsee Marttilassa!
Asunto sijaitsee lähellä keskustaa, joten kaikki palvelut ovat kävelyetäisyydellä. Keskustan työpaikat ovat myös kävelyetäisyydellä, joten asuminen täällä sopii hyvin esimerkiksi kaupungissa tai Framin kampusalueella työskenteleville.
Kaikki koulut, alakoulusta lukioon, ovat vieressä, joten koulumatkat eivät tuota huolta. Lisäksi jokirannan ulkoilureitit lähtevät nurkan takaa, mikä tarjoaa mahdollisuuden aktiiviseen liikkumiseen ja ulkoiluun myös koiran kanssa.
Asunto sopii erinomaisesti liikuntaa harrastavalle, sillä tarjolla on omakotitalon aputilat: Kuraeteinen sisäänkäynnin yhteydessä, alakerrassa on erillinen kodinhoitohuone sekä kaksi vaatehuonetta. Molemmissa kerroksissa on erilliset WC:t. Tilavassa pesuhuoneessa on lisäksi tilavaraus kylpyammeelle tai poreammeelle.
Tässä kodissa on kaksi oleskelutilaa: yläkerran olohuone ja alakerran takkahuone. Olohuoneessa pystyt keskittymään hyvään kirjaan vaikka takkahuoneessa pelataan tai kuunnellaan musiikkia! Takkahuoneeseen saakin rakennettua tarvittaessa kunnon kotiteatterin. Alakerran työhuoneeseen on myös erillinen sisäänkäynti, se voi olla työn tai harrastusten kannalta mukava ominaisuus.
Jos puutarhanhoito jo kyllästyttää, tämän kodin oma aidattu piha on riittävän suuri, mutta tarpeeksi pieni ja helppohoitoinen. Autokatospaikka yhtiön katoksessa sisältyy hintaan.
Tämä rivitalokoti sopii erinomaisesti niin pariskunnalle kun pienelle perheelle joka arvostaa tilaa ja eri kerrosten antamaa omaa rauhaa asunnon sisällä. Jos lapset ovat muuttaneet jo pois kotoa, alakertaan on hyvä majoittaa matkalaiset. Tule siis tutustumaan tähän hienoon asuntoon ja varmista itsellesi uusi koti lähellä kaikkea!
Yhteystiedot
-
Raija Feldt
-
raija.feldt@katkanaho.fi
-
0400565426

Seuraava esittely
Sijainti |
|
---|---|
Tyyppi | Rivitalo |
Hallintamuoto | Asunto-osakeyhtiö |
Omistusmuoto | Oma |
Huoneistoselitelmä | 2h,k,khh,takkah.,työhuone,psh,s |
Asuinpinta-ala m² | 95.5 m² |
Yhteensä m² | 95.5 m² |
Pinta-alan peruste | Yhtiöjärjestyksen mukainen |
Lisätietoja pinta-alasta | Yhtiöjärjestyksen mukainen pinta-ala on 95,5 m². Pinta-ala sisältää noin 10 m² aputiloja (vh ja työhuone) jotka on alkuperäisissä piirustuksissa nimetty varasto- ja askartelutilaksi. Nämä on sisutettu ja käytetty asuinhuoneena, mutta ikkunapinta-ala ei riitä työhuoneessa viralliseksi makuuhuoneeksi. |
Kerros | 1 |
Kerroksia | 2 |
Käyttöönottovuosi | 1990 |
Vapautuminen | Sopimuksen mukaan |
Velaton hinta | 199 000 € |
---|---|
Myyntihinta | 199 000 € |
Yhtiövastike | 286,50 € |
Vesimaksu |
|
Autopaikkamaksu | 4 € / kk |
Sauna |
|
---|---|
Tulisija |
|
Asuntoon kuuluu |
|
Yleiskunto | Ei luokiteltu |
Lisätietoa kunnosta | Siisti alkuperäiskunto |
Lämmitysjärjestelmän kuvaus | Kauko |
Asunnon tilat ja materiaalit |
|
---|---|
Katto |
|
Keittiön kuvaus |
|
Kylpyhuoneen kuvaus |
|
WC-tilojen kuvaus |
|
Kodinhoitohuoneen kuvaus |
|
Taloyhtiön nimi | Asunto Oy Seinäjoen Takeri |
---|---|
Isännöitsijän yhteystiedot | Lakeuden Tili ja Isännöinti/Päivi Peusa |
Autokatospaikkoja | 6 |
Tontin pinta-ala | 934 m² |
Tontin omistus | Oma |